Скільки коштує проживання студента у Відні

Питання:

Скільки коштує проживання студента у Відні в місяць? Крім оплати за навчання, за що ще потрібно платити? Чи надається абітурієнтам гуртожиток?

Відповідь:

Складно сказати точно, скільки коштує проживання студента у Відні в місяць. Остаточна ціна за освіту в Європі залежить від різних факторів: проживання, харчування, віддаленість від університету, відповідно проїзд і т.д. В середньому у 2013 році на одного студента припадало близько 900-1200 євро.

Крім оплати за саме навчання у витрати враховуються:

  • Проїзд в метро і на автобусах. Наявність студентського квитка значно зменшує вартість проїзду.
  • Витрати на харчування. Можна їсти в кафе, готувати самостійно, якщо дозволяють умови проживання, або обідати в студентських їдальнях (Mensa). Витрати на скромне харчування - 150 євро в місяць.
  • Головна стаття витрат - проживання. Студентський гуртожиток студентам не видається, його потрібно знайти і самостійно записатися. Кімната обійдеться в середньому за 230-300 євро в місяць. Як правило, тут вже включена плата за інтернет і комунальні послуги. При цьому рівень комфорту проживання в кімнатах гуртожитків вважається одними з найкращих у Європі за оцінками незалежної міжнародної комісії. Можливий варіант оренди квартири на 2-3 студента.
  • Навчальні витрати - книги, канцелярія.
  • Одяг, взуття, мобільні телефони, планшети, ноутбуки.

Разом виходить від 900 до 1200 євро за місяць. Приємна новина - студент може навчатися і працювати одночасно.

Також часто запитують про таке:

Не знайшли відповідь?
Задайте нам своє питання і ми із задоволенням відповімо на нього
Наприклад: як поступити в ВНЗ у Австрії, маючи тільки атестат?
Розповісти друзям